Maol Uyumlu Mesleki Açık Lise Takip ve Arşiv Sistemi // K12 Bilişim Hizmetleri...

'ascturkiye.com' Ek Ders Puantaj Sistemine Uyumlu Ders Planlama Programı
Ücretsiz Tam Sürüm Deneme Programını İndirmek İçin Tıklayınız

 
MAOL Uyumlu
Online Mesleki Açık Lise Sistemi
 
 
 

     k12 Bilişim olarak hazırlamış olduğumuz online mesleki açık lise programı ile, öğretmen, öğrenci ve ders takibiniz kolaylaşacak.

    k12 Bilişim olarak mevcut ürünlerimiz kullanan kurumlara arasında mesleki açık lise eğitimi yapan okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda Mesleki Açık Lise Takip ve İşletim Sistemi Programını hazırladık.

    Kurumlarımız özellikler maol sisteminde notların silinmesi, bu işe bakan yöneticinin değişmesi öğrencilerin ve öğretmenlerin not ve devamsılık bilgisi takip edbilecekleri bir sistem olmaması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirttiler.

    Mevcut maol sisteminin sadece öğrencilerin ders sonuç notlarının saklandığını notların silinmesi durumunda arşivlerden notlar ulşamanın zor olduğun belirttiler.
         
      Neden k12MAOL Sistemini Kullanmalıyım

    
     k12Maol - Mesleki Açık Lise Sistemi  online çalışan bir sistem olması sebebiyle, Yönetici, Öğretmen ve Öğrenciler kendilerine özel şifreler ile sistem gire işlemleri yürütebilmektedirler.

     Burada yönetici üzerindeki, not fişi, yoklama fişi, not girişi, devamsılık takiibi gibi işlemleri öğretmene devrederek yöneticinin iş yükünü azaltmak amaçlanmış.

     Okullarda bu işe bakan yöneticiler kendilerine özgü bir çalışma şekli geliştirirler. Dolayısıyla yönetici değiştiğinde ise bu işler yeni gelen yöneticinin iş yapma şekline göre değişeceği içn açık lise ile ilgil sürekli ve düzenli bir arşiv ve iş yapma şekli gelişmiyordu.

   Artık k12Maol - Mesleki Açık Lise Sistemi ile açık lise işlemleriniz belirli bir düzen ve anlayış ile devam edecektir.

 


Formu Doldurduğunuzda Sistem Otomatik Açılacaktır !!!


Ürün Seç
   
İl / İlçe Adı
 
Okul Adı
 
Kurum Kodu
 
Kurum Türü
   
   
Ad / Soyad
 
Ünvan
 
Cep Tel
 
İş Tel/Dahili
 
Email
   
    
   
Sistemin Çalışma Mantığı
   
  k12Maol Sistemi Web tabanlı çalışan bir sistem olup "www.k12maol.com" adresinden, Yönetici, Öğretmen ve Öğrenciler sistemi kullanmaktadırlar. Bilgisayar bir program kurmaya ihityaç duymadan, web tabanlı çalışan sistem sayesinde, bilgisayarınıza bir şey olsan dahi başka bir bilgisayardan işlerinize devam edebilirsiniz.
   
1) Yönetici sistemde "Tanımlam İşlemleri" menüsünden aktif dönemi belirler. Örneğin 2012-2 Gibi.
   
2) Bu aşamadan sonra "Aktif Dönem İşlemleri" menüsüne geçilir. Burada bir öğretmen bir dersi birden fazla sınıf veya grupda işliyor ise "Sınıf veya Grup" belirleme yapılır. Eğer öğretmenler bir dersi birden fazla yer ve zamanda işlemiyor ise "Sınıf/Grup" oluşturmaya gerek yoktur.
   
3) Sınıf/Grup işlemlerinden sonra "Ders ve Öğretmen Eşleme" işlemine geçiyoruz. Burada hangi öğretmenin hangi ders işlediği, kredi ve grup bilgileri tanımlanır. Kredi bilgilerine göre dersin devamsızlık sınırı belirlenir.
   
 4) Ders ve öğretmen belirlemesi yapıldıktan sonra, kayıt yenileyen öğrenciler belirlenir. Maol'den kayıt yenileyen öğrencileri Excel dosyası olarak aldıktan sonra dosyayı sisteme yükleyerek kolayca kayıt yenileyen öğrencileri belirleyebiliyorsunuz.
   
5) Artık öğrenci ders seçimi işlemine başlayabiliriz. Yönetici olarak iki şekilde dersi alacak öğrencileri belirleyebilirsiniz. Ders öğrenci seçimi ile açılan dersi listeleyip, kayıt yenileyen öğrencilerden, seçim yaparak belirleyebilirsiniz. Yada öğrenci ders seçim menüsünden öğrenciyi çağırıp, geçmiş dönem not bilgilerine bakarak, öğrenciye dersi seçebilirsiniz.

İsterseniz yönetici olarak, öğrenci ders seçimini öğretmen bırakabilirsiniz. Öğretmen sistem girdiğinde ders öğrenci seçimi menüsünden kendi derslerini öğrenci seçebilir. Zaten öğrenci not ve yoklama işlemini kendisi yapacağı için dersine öğrenci seçmesidne bir sakınca yoktur. Sistem öğrencinin ders alıp alamayacağına bir önceki dersinin durumuna göre kontorlü yapmaktadır
   
7) Artık öğretmenler sistemde hafta hafta ders yoklamalarını alacaklar. Öğretmen yoklamasın aldıktan sonra onay verereki yoklamayı kitler ve yönetici yoklama onayını iptal edinceye kadar, haftanın yoklaması değiştirilemez.

Yöneticide her hafta yoklama onaylarını kontorl eder, onay vermeyen öğretmenleri takip eder.
   
8) Öğrencilerde sisteme girerek, devamsızlık durumlarını görebilirler. Dersin devamsızlık sınırına gelkip gelmediklerini görebilirler. Devam durumlarını öğrenmek çin idareci ve öğretmene iş yükü olmazlar.
   
9) Öğretmen yazılı sonuçlarını sisteme işledikten sonra tüm not girişleri bittikten sonra, notlarını kitlerler. Yönetici olarakda sizde öğretmenlerin not onaylarını takip ederek, tüm öğretmenler not onaylarını verdikten sonra, k12Maol Eşitleme Programı ile bir kaç dakika içinde MAOL'e işelyeceksiniz.
   
10) Görmiş olduğunuz gibi yönetici sadece öğretmenleri takip etmektedir. Hafta hafta öğretmenler ders devamsılık fişi verme, boş not fişi verme, bunları toplama gibi işlemleri yapmamaktadır. Öğretmenler kendi şifreleri ile sisteme girdikten sonra bunları kendileri yapmaktadırlar.
   
   
Yönetici Neler Yapabilir
   
Maol sisteminden öğrencilerin geçmiş dönem not bilgileri otomatik olarak alabilir.
   
Eşitleme Raobotunu kullanarak dönem sonu not bilgilerini Maol'e, tüm öğretmenler notlarına onay verdikten sonra kayeder.
   
Kullanıcı yetkileri bölümü ile öğrenci ve öğretmelerin sistem üzerindeki yetklilerini düzenleyebilir.
   
Ders öğrenci devamsızlık bilgilerini, görüntüleleyebilir, güncelleyebilir, öğretmenlerin devamsızlık onaylarını verip vermediklerini takip edebilir.
   
Ders öğrenci not girişlerni yapabilir, öğretmenlerin not girişlerini ve not onaylarını verip vermediklerini takip edebilir.
   
Dönem - Alan öğrenci sayılarını görebilir.
   
 Dönem - Alan - Dal - Ders öğrenci sayılarını görebilir. Bu sayede öğrenciyi dersi hangi grupda vereceğine karar verebilir.
   
Öğrenci devamsılık durumlarını tüm derslerde yada arama kriterlerini göre listeleyebilir. Dönem içinde raporlama ile öğrencilerin sınırda olup olmadıkları görebileceksiniz.
   
Ders bazında başarızı öğrencileri görebileceğiniz raporlamayı yapabilirsiniz.
   
Ders yoklama fişlerini boş veya dolu olarak çıkartabilirsiniz..
   
Ders not fişlerini boş veya dolu olarak çıkartabilirsiniz..
   
Dönem sonu ders geçme defteri ve devamsızlık defterini çıkartabilirsiniz.
   
Öğrencinin geçmiş dönemlerdeki ders not ve durum bilgisini, geçip, geçmediği, devamsılıktan kalıp kalmadığını görebilirsiniz.
   
Öğrenci Belgesi, Transkiript düzenleyebilirisiniz
   
SMS Gönderim özelliği ile öğrenci ve öğretmenlere SMS gönderebilirsiniz. Gelişimiş SMS Servisi ile ders alan öğrencilere, öğretmenden ders alan tüm öğrencilere, alana ve dala göre vb çeşitli kriterlere göre SMS ler gönderebilirsiniz.
   
Daha fazlası için sağ üstte bulunan ücretsiz deneme formundan 1 aylık deneme hesabı oluşturabilirsiniz. 25 Öğrenci ve 5 öğretmenli hazır bir sistem sizi bekliyor olacak.
   
Öğretmenler Neler Yapabilir
   
Öğretmeler yönetici yetki verdiği taktirde dersi alan öğrencilerini belirleyebilirler.
   
Derslerinin haftalık bazda devamsızlıklarını işleyebilir. Haftanın devamsılık onayını verikten sonra yoklamanın haftalık yoklamanın kitlenerek değiştirilmesini engelleyebilirler.
   
Dersin sınav ve sözlü sonuçlarını işleyebilir. Tüm sınav ve not girişleri tamamlandıktan sonra notların onaylayarak, dönem sonunucu kitlenerek değiştirilmesini engelleyebilirler.
   
Sınav tarihleleri işleyerek öğrencilerin bu bilgileri görmesini sağlayabilirler.
   
Ders devamsızlık fişini boş ve dolu olarak yazırabilirler.
   
 Ders not fişini boş ve dolu olarak yazırabilirler.
   
Öğrenci devamsılık durumlarını tüm derslerinde yada arama kriterlerini göre listeleyebilir. Dönem içinde raporlama ile öğrencilerin sınırda olup olmadıkları görebilirler.
   
Ders bazında başarızı öğrencileri görebileceğiniz raporlamayı yapabilirler.
   
Öğrenciler Neler Yapabilir
   
Ders devmasızlık durumlarını görebilirler. Bu sayede devamsılıktan kalıp kalmadıklarını, kaç saat daha devamsızlık yaparlar ilse dersten başarısız olacaklarını görebilirler.
   
Sınav sonuçlarını görebilirler.
   
Ders başarı durumlarını geçmiş dönem ders bilgilerini görüntüleyebilirler.
   
Öğrencilerin sistem dahil olmasının en önemli sebebi, yönetim ve örğetmeni, dönem sonıu notların öğrenmek, devamsılık durumlarını öğrenmek konusunda rahatsız etmelerini, iş yükü olmalarının önüne geçmektir.